Híres kriptográfus az ICANN egyik új alelnöke

Híres kriptográfus az ICANN egyik új alelnöke

Whitfield ‘Whit’ Diffie, a kriptográfia egyik úttörője mostantól az ICANN információbiztonságáért és a kriptográfiáért felelős alelnöke.

Az ICANN elnöke és vezérigazgatója, Rod Beckstrom elismerését fejezte ki Diffie kivételes hátterével és az általa képviselt értékekkel kapcsolatban. Diffie minden bizonnyal értékes tanácsokkal fog tudni szolgálni az ICANN-nál felmerülő általános biztonságpolitikai kérdésekkel kapcsolatban, valamint tapasztalataival jelentősen hozzájárul majd az ICANN hálózatok biztonsági rendszerének tervezéséhez, fejlesztéséhez és gyakorlati alkalmazásához.

Diffie világszerte elismert szakember a nyilvános kulcsú titkosítás, a hálozatbiztonság- és titkosítás terén. Innovatív gondolkodásmódjának és vezetői képességeinek köszönhetően hosszú és sikeres karriert tudhat maga mögött.

Ami az ICANN előtti karrierjét illeti, Diffie a Sun Microsystems alelnöke, valamint biztonsági vezetője volt 1991 és 2009 között. A cégnél Diffie leginkább a modern kommunikáció és számítástechnika legalapvetőbb biztonsági problémáival foglalkozott. Mielőtt csatlakozott volna a Sun Microsystems csapatához, Diffie a Northern Telecom vállalat rendszerbiztonsági kutatásainak vezetője volt és kulcsszerepet játszott a cég első biztonsági rendszerének, a PDSO-nak a kifejlesztésében.

Diffie 1965-ben szerzett BSc fokozatot matematikából az MIT-n (Massachusetts Institute of Technology), valamint 1992-ben szerezte meg tudományos doktori címét a Svájci Műszaki Egyetemen. Karrierje során számos díjat és elismerést kapott. 1996-ban megkapta az Amerikai Nemzeti Adatbiztonságért díjat. 1997-ben a philadelphiai Franklin Intézet kitüntette a Louis E. Levy medállal. 2000-ben vált a Marconi Alapítvány ösztöndíjasává. 2008-ban a londoni Royal Holloway College a tudományok doktora címmel tüntette ki.

1998-ban jelent meg Susan Landauval közösen publikált könyve, a Privacy on the Line: the Politics of Wiretapping and Encryption, mely a lehallgatások és a titkosítás politikájáról szól.

menu
menu